Egy új alkalmazás segíthet a diákoknak beosztani az idejüket, így növelve a tanulásra szánt időt
Míg az elmúlt évek technológiai fejlődése sokszor a javunkra szolgált és megkönnyítette az életünket, addig sajnos erős figyelemelterelő hatása is van ránk a mindennapjainkban. Elvonja azt a figyelmet is, amit éppen tanulásra kellene fordítania a diákoknak.
A megoldást egy norvég app, a Hold hozta el, amiről elsők között számolt be a The Guardian is. Igen, a technológia hibáira mi más is lehet a megoldás mint egy app... Ki gondolta volna?
Rengeteg pozitív visszajelzés érkezett rá a 2016-os megjelenése óta. Az első 3 hónapban 50.000-en töltötték le. Ma már a norvég egyetemisták 40%-a használja.
Az ötlet az app mögött elég egyszerű
- Ki kell választanod az egyetemet, feltehetően így nem tudod alvás közben aktiválni a funkciót (erre ezért van szükség, mert a világ több pontján is vannak a programban résztvevő egyetemek, amik más-más időzónában vannak).
- Amikor készen állsz a tanulásra, aktiválod az alkalmazást, és minden 20 percben, amit a telefonod nélkül töltesz, 1-1 pontot kapsz.
- Az összegyűjtött pontokat elköltheted az alkalmazás belső piacán, ahol akár ételt, italt vagy mozijegyet is kaphatsz a pontjaidért cserébe.
Az első próbát a londoni University College-ben végezték, ami nagy sikert hozott. Így az app már több mint 170 másik angliai egyetemen is elérhető.
Az alkalmazás partnerei között van például az Amazon vagy a FlowMotion is.
Mennyire is vagyunk telefonfüggők?
Egy 2016-os deloitte-i tanulmány aggasztó eredményeket hozott- Háromból egy felnőtt vitázott heti több alkalommal a partnerével a telefon túlzott használatával kapcsolatban.
- A legnagyobb függőségi arány a 25-34 éves korosztályt érinti, míg a 65 év felettiek csak 11%-a szenved telefonfüggőségtől.
- Nagyjából minden tízedik ember használja még evés közben is a telefonját otthon és az éttermekben is.
- Az emberek harmada állította, hogy miközben barátokkal van vagy TV-t néz is használja a mobilját.
- 1/3-a az angliai felnőtteknek - fele a 18-24 éveseknek - mondta, hogy még az éjszaka közepén is ránéztek a telefonjukra. A legnépszerűbb éjszakai mobilos tevékenységek között van a Messenger és egyéb más csetelésre alkalmas appok használata.
- A megkérdezettek tizede bevallotta, hogy felkelés után az első dolga, hogy a telefonjáért nyúl. Ha a nap első 5 percét nézzük felkelés után, akkor már az emberek egy harmada lép kapcsolatba a telefonjával ez idő alatt.
És ezek még 2016-os eredmények. Ki tudja, mennyire változtak azóta ezek a számok...
Ha tetszett a cikk kövessetek minket Facebook oldalunkon!
https://webtic.hu